Miks valida PV paneelid?

Päikeseenergia puhul on tegemist keskkonnasäästliku taastuva energiaallikaga. Selle arvelt väheneb fossiilsete kütuste põletamine energia saamiseks, mis on igati hea samm parema keskkonna loomisel. Parim viis päikeseenergiat otstarbekalt kasutada, on PV paneelid.

PV paneelid ehk päikesepaneelid koosnevad fotoelementidest, mis muundavad päikesenergiat elektrienergiaks. Tänapäeval on paneelid töökindlad, ega vaja paigaldamiseks mingeid erilubasid. Üle 90% maailmas paigaldatavatest paneelidest on kas mono- või polükristalsed.

PV paneelide paigaldamisel Eestis on optimaalne suund otse lõunasse maapinna suhtes 35-40 kraadise nurga all. See tagab maksimaalse tootlikkuse aastas.

Päikesepaneelide potentsiaalseid paigaldusviise on mitmeid. Sõltuvalt olukorrast tuleks leida kõige optimaalsem lahendus. Maapinnale paigutamise eeliseks on see, et paneelid saab paigutada just sellise nurga all, kus nende tootlikkus on kõige kõrgem. Selle jaoks ei pruugi kõigil ruumi olla ja seetõttu paigaldatakse paneele ka katustele.

Vaata ka allolevast videost, kuidas paneelid täpsemalt töötavad.

© Elektest OÜ